Fidelity President Pushes For New Bitcoin Fund With $100,000 Investment CapFidelity Bitcoin Trading

Prezes Fidelity Investments, Abigail Johnson wraz z szefem ds. strategii i planowania, Peterem Jubberem, złożyli w tym tygodniu dokumenty w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie nowego funduszu, który inwestuje wyłącznie w Bitcoin.

Według raportu Forbesa na temat rozwoju, Wise Origin Bitcoin Index Fund I, LP, jest poprzednio nieznanym funduszem założonym w tym roku i jest zarządzany w siedzibie Fidelity Investment, gdzie firma ma około 8,3 bln dolarów aktywów w zarządzaniu.

Wczesna dokumentacja nie dostarcza tak wielu informacji o Wise Origin Index Fund I. Ujawnia, że żaden inwestor w niego nie zainwestował. Mówi się również, że fundusz ma minimalną inwestycję w wysokości $100,000, co sugeruje, że zaspokoi ona jedynie potrzeby instytucji i akredytowanych inwestorów.

Relacja pomiędzy funduszami Wise Origin Funds a aktywami Fidelity Digital Assets pozostaje niejasna, mimo że dokumenty pokazują, że Fidelity Brokerage Services, który znajduje się w Smithfield, Rhode Island, będzie pełnił funkcję powiernika funduszy.

Zgłoszenie znaku towarowego dla nazwy Wise Origin Funds zostało złożone przez wiceprezesa ds. własności intelektualnej Fidelity, Thomasa Barry’ego, i nadal jest rozpatrywane przez Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych.

Aby przekonać Komisję Papierów Wartościowych i Giełd o możliwości stworzenia funduszu Bitcoin, Fidelity Investments opublikowała wyniki badania przeprowadzonego wśród blisko 800 inwestorów instytucjonalnych z USA i Europy. Wynik ten pokazał, że 36% firm już inwestuje w aktywa cyfrowe, podczas gdy 60% ma plany zainwestowania w aktywa cyfrowe.

Fidelity prowadzi Instytucjonalne przyjęcie Bitcoinów

Ostatni rozwój Fidelity Investments to kontynuacja rozwoju firmy w kierunku Bitcoin, klasy aktywów, która pozostaje kontrowersyjna dla niektórych inwestorów instytucjonalnych.

Fidelity Investments oficjalnie uruchomiła w 2018 roku spółkę zależną Fidelity Digital Assets, koncentrującą się na inwestowaniu w kryptoreklamę, a pod koniec 2019 roku ujawniła zamiar rozszerzenia usług brokerskich na Europę.

W tym samym roku nowojorski Departament Usług Finansowych (NYDFS) przyznał Fidelity licencję BitLicence, pozwalającą na prowadzenie różnych firm związanych z działalnością kryptograficzną.

admin

http:

View more posts from this author